Award-winning modular mechanical keyboard with enthusiast components and unmatched build quality. Fully customizable to your perfect look, sound, and feel.
Specification | |
| No. of Keys | 82 |
| No. of Macro Keys | |
| Media Keys | Via Function Keys, Pressable Rotary Encoder |
| Palm Rest | No |
| Profiles | |
| Processor | |
| Memory Size | |
| Colourway | Black, Silver |
| Connection | Wired |
| Cord Length | 2m Detachable, Type-C |
| Wireless | None |
| Battery Type | None |
| Battery Life | None |
| USB Report rate | |
| Wireless Report rate | None |
| Key Switches | Users Choice |
| Key Caps | Users Choice |
| Switch lube | Users Choice |
| USB Passthrough | No |
| Audio Passthrough | No |
Features | |
| Anti-ghosting | |
| Software | |
| Compatible OS | |
Lighting | |
| Colour Options | RGB: 16.8 Million Color Per-Key LED Backlighting; Diffused Side Lights |
| Lighting Effect | Per-Key RGB Illumination |
Dimensions & Weight | |
| Size | |
| Weight (grams) | 1.51 kg, 3.3 lb |
| Dimension (LxWxH) | 332 x 134.8 x 32 mm, 13 x 5.3 x 1.3 in |