The no.1 factor when it comes to aim. Reinvented by a legend in the game. Meet the Xtrfy MZ1 Zy's Rail.
Specification | |
| No. of Buttons | 5 |
| No. of Macro Keys | |
| No. of Game Profiles | |
| Connection | USB |
| Cable length | 1.8 m |
| Wireless | No |
| Battery Type | No |
| Battery Life | |
| Colourway | Transparent shell |
| Ambidextrous | Right handed |
| Coating | |
| Software | None |
| Compatible OS | |
| Weights | None |
| Switch (L/R) | Kailh GM 8.0 |
| Switch Side | |
| Feet / Skates | |
| Encoder | |
| Grip Style | |
Sensor | |
| Type | Optical |
| Brand | Pixart |
| Model | 3389 |
| Processor | ARM 32-bit microcontroller |
| Lift off distance | 2.5mm+ |
| DPI/CPI | 400 to 16000 |
| Memory Size | |
| Max tracking speed | 400 IPS |
| Max acceleration | 50 G |
| Polling Rate Wired | 125/500/1000 Hz |
| Polling Rate Wireless | |
| FPS | |
| NVIDIA Reflex | |
| Angle Snapping | |
Lighting | |
| Colour Options | Adjustable RGB LED |
| Lighting Effect | |
Dimensions & Weight | |
| Size | |
| Dimension (LxWxH) | 111 x 58.5 x 36.5 mm |
| Weight (grams) | |
| Weight w/o cable | 56 g |